Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tereza Kaucká - lektorka

 

http://www.salsaportal.cz/images/stories/tereza/fotka_krejcarek.jpg

Tereza Kaucká se narodila v Praze, kde také v současné době žije a pracuje. Vystudovala Fakultu humanitních studií UK (Psychologie zdraví a Sociální a kulturní ekologie).

Tanci se věnuje od 4 let. Do svých 18 let prošla taneční průpravou v několika českých folklórních souborech, s nimiž se zúčastnila mnoha tanečních festivalů v ČR i v zahraničí.

Od roku 2000 se věnuje především kubánské salse a dalším kubánským a latinskoamerickým tancům (merengue, bachata, reggaeton, rumba, samba a další). Stejně dlouho je také vegetariánkou a poslední tři roky vegankou.

Salsu začala učit v Praze v roce 2003 spolu s vynikajícím kubánským tanečníkem Mandym Valdesem, s nímž tančila po mnoho let také jako jeho taneční partnerka a byla členkou jeho taneční skupiny Havana Salsa. Účastnila se také mnoha tanečních akcí - soukromých i veřejných - po celé České republice, pravidelně spolu s Mandym učila na workshopech na Máchově jezeře a vystupovala také s dalšími kubánskými tanečníky jako jsou například Angelo a Pablo Repilado, Misael Ramos, Leon Bembo a další.

V současné době vystupuje jako tanečnice se skupinou Caribe (například v klubu Jazz Dock v Praze) anebo s triem Carisma (např. v mexické restauraci Pepe Lopez) a moderuje různé latinskoamerické události (např. večer a koncert amerického zpěváka bachaty Dannyho de Extreme v klubu Palanca r.2013, charitativní akci Happy Sumatra r.2013 a 2014 a další). Dva roky po sobě učila také na festivalu Afrobailar v Praze a v minulých letech se zúčastnila jako tanečnice například Pražského karnevalu anebo Havana Club Tour.

Pro žáky a přátele pravidelně organizuje salsa party – aktuálně každé úterý v klubu Pepe Lopez.

Byla členkou tanečních skupin Fruta Fresca (nejlepší skupina roku 2003 na Latin Awards), dále Nosotros, Tradición anebo Caribiana.

Roku 2006 vedla na mezinárodním festivalu v Hamburku workshopy spolu s kubánským tanečníkem Israelem Gutierrezem a během roku 2007 vedla lekce salsy a bachaty v Římě spolu s dominikánským tanečníkem Wilsonem Valenzuelou.

Své taneční schopnosti a zkušenosti v posledních letech dále rozšiřuje, především účastí na mezinárodních salsa festivalech po celé Evropě (nejčastěji kubánský festival Cubamemucho - např. Mnichov, Berlín, Madrid, Amsterdam ad.), ale také mezinárodní festivaly v Hamburku nebo v Římě.

Navštívila Kubu, Mexico a také střední Ameriku, odkud si přivezla nové zkušenosti, inspiraci pro svou další činnost a kde také v roce 2013-2015 působila jako průvodkyně.

V současné době pořádá Tereza v Praze kurzy salsy, merengue a bachaty pro začátečníky i pokročilé a kurzy kubánské Rueda de Casino.

Vyučuje také španělštinu.

images.pngNAHORU

 
 

 


Poslední fotografie



Archiv

Kalendář
<< červenec / 2017 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 19460
Měsíc: 823
Den: 21